Güneşin doğuşu gibi 1956 yılında Nevşehir’de doğdu Reis ÇATLI O Türklüğe mezar kazmaya çalışan Namert Gladyoların korkulu kâbusuydu.  Kuralsız Reis Türkün mayasından yoğrularak her daim dünyaya gelebilecek Türkün eşsiz neferlerindendir.  1977 yılında Ankara Ülkü Ocaklarında yetişerek Gençlik derneğinin başkanlığını yapmış ve aldığı siyasi kültürde bir uyanışın kuralsız neferliğini yapmıştır.

Gladyonun Oyuncağı olan ASALA köpeklerine dünyayı dar etmiştir. Gladyoların ölüm meleği olarak bilinen bu mangal yürekli Türk yiğidi atalarının kanında var olan asaleti Onu Gök Ten grinin seçkin evlatlarından kılmıştır. Ölüm onu korkutmamış, Türklüğün adını ayaklar altına alınmaması için birçok çakalın kitabını okumuş bir yiğittir.

Mertliği tartışılmaz, yüreğinde korkusuzluğun ateşi kimi zaman coşar,  kimi zamanda üzeri küllenir. Ama her daim o ateş yanardı. Ölümü ödül olarak bilen inancıyla gören namertleri titretir. Mazluma duyduğu merhamet ve adaletiyle bilinirdi Koca Reis. Onu Kuralsız savaşlara sürükleyen Milliyetçilik duygusu korkusuzca mücadele etmenin ölmek değil somsuza değin yaşamak olduğunu öğretmiştir. Nitekim Kuralsızca savaşan bu koca yürekli abide insan kuralsız kadar nağmert çakalların komploları sonrasında şahadet şerbetini içmiştir. Ruhun şad Mekânın cennet olsun KURALSIZ REİS.  

 

CEVAP VER

*