Tüm Anadoluda bilinir bu hazin aşk öyküsü adı mitelojilere ferhat ile şirin olarak geçer . Kah Türkülere konu olur, kah filmlere senaryo, ne olursa olsun Böylesi bir aşkın öyküsü yüzyıllardır silinmemiştir Anadolu insanının hafızasındanKimilerine göre ilahi bir aşktır Ferhat ile Şirin Kimilerine göre hiç bir hayat bir insana feda edilecek kadar değersiz değildir. Farklı açılardan bakılır bu aşkın efsanesine Kimileri der’ ki İlahi aşkın büyüklüğü ancak bu kadar tarif edilebilir. Kimileride Ferhat ile Şirini intihar ettiği için Günahkar sayarlar. 

Ne olursa olsun sevginin, bağlılığın, aşkın tutkuya dönüştüğü bir hikayedir Ferhat ile şirin Kim istemezki hayatına giren bir sultanı böylesine deruni bir tutkuyla sevmek, Yine kim istemezki Böylesine deruni bir paylaşımı hayatında yer alacak onu koruyup kollayacak ve hayatının sonuna kadar onunla olacak aldatmayacak bir erkeği. Günümüzde hayal olarak görülür bu duygular Güzellik ve Fizikle nefsine hitap edecek tiplerle ölçülür aşkın değeri  aşk yok etmiştir kendini mantıksal olarak aklı nefsin himayesine almıştır.

Kimilerine göre aşk ve tutku bir kağıt parçasıyla belgelenmek zorundadır kimilerine göre bu duygular her iki insanında yüreğinde mühürlüdür. Ama unutmayalımki  Bir kağıt parçasını zincir olarak kullansanız dahi bu zincirler yıllara dayanmayabilir ve bir anda halkalarından çözülerek sizlere hayal kırıklığı yaşatır bir anda hayatınızı alt üst eder. Ancak’ki bu sevgi insanların kalbine mühürlenmiş ise Rabbin ve resulünün sevgisinden sonra gelen ikinci bir sevgi aşk ve tutkudur. Her ne olursa olsun gönül kapınızı aralayan biri olursa ona bakın gözlerinde kalbine vurulmuş bir mühür varsa onu sakın ama sakın terketmeyin O sizi terketsede

CEVAP VER

*